Neden Bansko’yu Tercih Etmeliyim ?

3 Ocak 2017
Posted in Bansko
3 Ocak 2017 orjinaltur

Neden Bansko’yu Tercih Etmeliyim ?

Neden Bansko’yu tercih etmeniz gerektiğine bu yazıda kısaca değiniyoruz. Avrupa’nın en önemli kayak merkezleri arasında üne sahip olan Bansko, Bulgaristan’ın güneybatısında, Pirin Dağı’nın eteklerinde konumlanıyor. Tarih, kültür ve doğal güzelliklerle dolu Bansko, her kayak stiline uygun uzun pistleri ve ekonomik kayak otelleri ile kış sporlarını sevenlere iyi bir kayak deneyimi sunuyor. Uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapan Bansko, dünya kayak standartlarına uygun toplam 70 km uzunluğundaki pistleri ve çok hesaplı konaklama olanaklarıyla kayak sporu için bir cennet olarak kabul ediliyor.

BANSKO KAYAK OTELLERİ

Yaklaşık 400 tane otel bulunan bölgede her bütçeye uygun ve isteklerinize yönelik çeşitlilik bulunmakta. Oteller hem gondol bölgesinde yoğunlaşmış olup hemde eski merkez bölgesine doğru yayılmaktalar. Kayağa gelen misafirler özellikle gondol’a yakın otelleri tercih etmekteler, böylece kayak ekipmanlarınızla gondol’a gitmek eziyet olmaktan çıkıyor. Orjinaltur olarak bizim önerimizde gondol’a maksimum 500 metre mesefadeki otelleri tercih etmeniz. Daha uzak bir otel tercih ettiğinizde otelin gondol’a shuttle hizmeti olup olmadığına dikkat edin.

BANSKO’DA KAYAK KEYFİ

Kayak pistleri ise oldukça çeşitli, seviyenize uygun pistlerle doyumsuz bir kayak keyfine sahip olacaksınız. Pistlerde ise damak tadınıza uygun çeşitli cafeler bulunmakta, buralarda dinlenip daha sonrasında kayağa devam edebilirsiniz.

BANSKO’DA EĞLENCE

Bansko’da tatilinize renk katacak çok sayıda kafe, bar ve gece kulübü bulunuyor. Gece kulüplerinde geç vakitlere kadar eğlenebilirsiniz. Techno, mainstream, pop, rock bar ve R&B gece kulüpleri bulunmakta. Bunun dışında Casinolarıda ziyaret edebilirsiniz. Bunun dışında lünapark, buz pateni pisti’de bulunmakta.

UCUZLUK

Bansko’yu tercih etmenin en büyük sebeplerinden biri ülkemize ve diğer avrupa ülkerine göre ucuz olması. Hem kayak kiralama, skipass yönünden ucuzluğu hemde konaklama yönünden ucuzluğa iyi bir kayak tatiline ulaşmanızı sağlıyor. Onun dışında restaurantların çeşitliliği sayesinde bir çok lezzete çok ucuza ulaşabiliyorsunuz. Ülkemizde ki skipass fiyatları ile karşılaştırıldığı zaman pistlerin uzunluğu ve gondol hizmeti ile verdiğiniz ücretin karşılığını fazlası ile alıyorsunuz.

BANSKO’DA GEZİLECEK YERLER

Pirin Dağı’nın bu güzel kasabasında yer alan müzeler, adeta bir kılavuz niteliğinde. Bulgaristan tarihine çok büyük isimler kazandırmış Bansko’nun tarihini ve kültürünü yakından tanımak için Vaptsarov Müzesi, Trinity Kilisesi ve Bansko Milli Parkı’nı mutlaka görmelisiniz. UNESCO’nun koruması altında olan Pirin Ulusal Parkı sayesinde Bansko, sadece kış turizminin değil kültür turizminin de en önemli tatil destinasyonlarından biri. 180’den fazla irili ufaklı gölle çevrelenen, Pirin Ulusal Parkı, doğa yürüyüşü ve trekking için muhteşem bir alternatif sunuyor. Bulgaristan’da gezilecek yerlerin birçoğu Bansko’dan kolayca ulaşabileceğiniz mesafelerde konumlanıyor. Bulgaristan’ın en çok turist ağırlayan şehri ve başkenti Sofya, farklı doğasıyla dikkat çeken Melnik ve ünlü Bulgar kahin Baba Vanga’nın yaşamış olduğu Rupite Bansko çevresinde gezilecek yerlerin başında geliyor.

,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir